RN731JTTD3571F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3571F100
Description
RES 3.57K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
3.57kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%