RN731JTTD3571F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3571F10
Description
RES 3.57K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.57kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3571F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3571F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C