RN731JTTD3571B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3571B25
Description
RES 3.57K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.57kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3571B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3571B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C