RN731JTTD3570F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3570F100
Description
RES 357 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Resistance :
357Ohm
Datasheets
RN731JTTD3570F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3570F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C