RN731JTTD3570C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3570C25
Description
RES 357 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
357Ohm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W