RN731JTTD3570B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3570B50
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
357Ohm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3570B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3570B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C