RN731JTTD3570B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3570B25
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
357Ohm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm