RN731JTTD3523F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3523F50
Description
RES 352K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
352kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD3523F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3523F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C