RN731JTTD3523F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3523F100
Description
RES 352K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
352kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3523F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3523F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C