RN731JTTD3523D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3523D50
Description
RES 352K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
352kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm