RN731JTTD3523C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3523C25
Description
RES 352K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
352kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.25%
RN73
Working Voltage :
75V
2
Datasheets
RN731JTTD3523C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3523C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C