RN731JTTD3522F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3522F50
Description
RES 35.2K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
35.2kOhm
Surface Mount
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3522F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C