RN731JTTD3522F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3522F25
Description
RES 35.2K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
35.2kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3522F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C