RN731JTTD3522F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3522F10
Description
RES 35.2K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
35.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3522F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C