RN731JTTD3522D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3522D25
Description
RES 35.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
35.2kOhm
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
yes
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3522D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C