RN731JTTD3522C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3522C50
Description
RES 35.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
35.2kOhm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3522C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C