RN731JTTD3522B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3522B50
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
35.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W