RN731JTTD3522B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3522B05
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
35.2kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W