RN731JTTD3522A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3522A25
Description
RES 35.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
35.2kOhm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3522A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C