RN731JTTD3522A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3522A10
Description
RES 35.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
35.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm