RN731JTTD3521F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3521F50
Description
RES 3.52K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.52kOhm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3521F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C