RN731JTTD3521F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3521F25
Description
RES 3.52K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.52kOhm
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3521F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C