RN731JTTD3521F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3521F100
Description
RES 3.52K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.52kOhm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Datasheets
RN731JTTD3521F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C