RN731JTTD3521D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3521D100
Description
RES 3.52K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
2
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.52kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD3521D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C