RN731JTTD3521D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3521D10
Description
RES 3.52K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
3.52kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD3521D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C