RN731JTTD3521B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3521B50
Description
RES 3.52K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.52kOhm
Datasheets
RN731JTTD3521B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C