RN731JTTD3521B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3521B25
Description
RES 3.52K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
3.52kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3521B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3521B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.52kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C