RN731JTTD3521B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3521B05
Description
RES 3.52K OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Working Voltage :
75V
Resistance :
3.52kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W