RN731JTTD3520F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3520F50
Description
RES 352 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Resistance :
352Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3520F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3520F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C