RN731JTTD3520F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3520F25
Description
RES 352 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
2
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Resistance :
352Ohm
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD3520F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3520F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C