RN731JTTD3520F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3520F10
Description
RES 352 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
352Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD3520F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3520F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C