RN731JTTD3520D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3520D25
Description
RES 352 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Case Code (Imperial) :
2
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
352Ohm
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD3520D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3520D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C