RN731JTTD3520C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3520C50
Description
RES 352 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Resistance :
352Ohm