RN731JTTD3520B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3520B25
Description
RES 352 OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
352Ohm
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
RN73
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3520B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3520B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 352Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C