RN731JTTD3520B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3520B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 352 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
352Ohm