RN731JTTD34R8F50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8F50
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
34.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V