RN731JTTD34R8F25
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8F25
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
34.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C