RN731JTTD34R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8F100
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
34.8Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD34R8F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R8F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C