RN731JTTD34R8D25
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8D25
Description
RES 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8Ohm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD34R8D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R8D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C