RN731JTTD34R8C25
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8C25
Description
RES 34.8 OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Datasheets
RN731JTTD34R8C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R8C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C