RN731JTTD34R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R8B50
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD34R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C