RN731JTTD34R4F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD34R4F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 34.4 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
34.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD34R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C