RN731JTTD34R4B50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R4B50
Description
RES 34.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
34.4Ohm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD34R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C