RN731JTTD34R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD34R4B25
Description
RES 34.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
34.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD34R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C