RN731JTTD34R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD34R0F100
Description
RES 34 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
34Ohm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD34R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C