RN731JTTD34R0C50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R0C50
Description
RES 34 OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
34Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD34R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C