RN731JTTD34R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R0B50
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Resistance :
34Ohm
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW