RN731JTTD34R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD34R0B25
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
yes
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
34Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD34R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD34R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C