RN731JTTD3483F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3483F25
Description
RES 348K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
348kOhm
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD3483F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3483F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 348kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C