RN731JTTD3483D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3483D100
Description
RES 348K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
348kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW